To my

img_20170807_095707-e1502225449917.jpg
Ks. Kazimierz –  góral uparty i wrażliwy. Kocha ludzi i zwierzęta, a nade wszystko Jezusa, Zbawiciela i Przyjaciela. Do Afryki wyjechał w 2003 roku jako misjonarz, by ludziom mówić o miłości Boga. Trwało to trzy i pół roku. Mając mijający rok szkolny jako szabatowy był w lutym w Tanzanii. Wówczas dane mu było poznać ludzi, którzy współtworzyli ruch oazowy w Afryce. Zrodziło to pragnienie współdziałania w tym dziele, by dar znajomości języka suahili oraz charyzmat oazowy były pomnożone dla chwały Ojca Niebieskiego
img_20170807_095713.jpg
Ks. Bartłomiej – oazowicz. Lubi kolor niebieski, pływanie, góry i crossfit. Jego marzeniem jest skok ze spadochronem. Do Afryki pojechał, ponieważ ma przekonanie, że tego Pań Bóg chce i pragnie tę wolę realizować.
19.09.2015 TM-Las_24
Kasia – studentka papiernictwa i poligrafii. Pasjonuje ją poznawanie nowych miejsc
i kultur, im bardziej odmiennych i zaskakujących, tym lepiej. Zakątkiem, w który jednak zawsze lubi wracać, są Tatry. Jej fascynacja Ruchem Światło-Życie rozpoczęła się
w szkole podstawowej i w zeszłym roku zaprowadziła ją na rekolekcje w Kenii.

Patrycja

Patrycja – ukończyła studia geodezji i kartografii na AGH w Krakowie. Od kilkunastu lat zakochana w Ruchu Światło – Życie.  1 września 2007 otrzymała błogosławieństwo animatorskie. Jej pasja są … ludzie. Oni i Bóg nadają sens jej życiu. W wolnych chwilach pływa,  chodzi po górach, gra w UNO lub … śpi   😉  W tamtym roku pierwszy raz była na rekolekcjach misyjnych w Afryce i  postanowiła wrócić.  Ufa, że „moc w słabości się doskonali”. W końcu Bóg ma wszystko czego potrzebuje.

IMG_20170807_093328

Ania – Studenka filologii włoskiej z pedagogicznym zaciecięciem. Kocha wodę, działanie, rolki, filmy i żyć inaczej. Pojechała do Tanzanii bo czuła, że to jest jej miejsce na sierpień 2017 i jak Bóg wzywa to nie mówi się „nie”, tylko ubiera buty wyczynowe i nic więcej nie trzeba.

Magda.jpg

Magda -na co dzień studiuje Inżynierie Środowiska na AGH. Jej małym przyszłościowym marzeniem jest  umieć projektować domy. Przygoda z oazą rozpoczęła na początku liceum i jak na razie wciąż trwa.. Hobby? Oczywiście jazda na rolkach, taniec i górskie przechadzki.Lubi wyzwania i dobrą zabawę. Oprócz tego jest ciekawa świata.  Właśnie od poznawania świata wziął się pomysł wyjazdu na rekolekcje do Tanzanii, bo skoro w Polsce można głosić Jezusa to czemu by nie spróbować tego za granicą. Jest przekonana,  że Pan Bóg na prawdę posługuje się tępymi narzędziami,  z których czyni piękne dzieła tu na Ziemi 🙂

Iza

Iza – absolwentka budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Marzy, aby w końcu wybudować swój pierwszy most. Od ponad 10 lat związana z Ruchem Światło – Życie, bez którego nie wyobraża sobie swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jedzie do Tanzanii bo „nie może nie mówić tego co widziała i słyszała” (Dz 4, 20). Chce dawać świadectwo o swoim spotkaniu z Chrystusem i pomagać budować mosty między Bogiem a drugim człowiekiem.

Piotrek.jpg

Piotrek  – student fizyki na AGH, pasjonat podróży, rolek, jedzenia oraz poznawania świata i nowych ludzi. Fascynuje go świat –  ten, który go otacza i ten, który mieści się w ludzkich umysłach. Lubi dyskutować i zadawać pytania. Jego marzeniem jest zostanie nauczycielem.  Jedzie do Tanzanii, bo chce doświadczyć głoszenia Chrystusa poza granicami Polski oraz przeżyć rekolekcje oazowe w trochę innej kulturze.

20707289_1512264715498745_1940344840_o.png

Piotrek („Pita”) – student geologii, oazowicz, formujący się na świeckiego misjonarza kombonianina. Od 2014 nierozłącznie związany ze wschodnią Afryką. Obecna posługa w Kenii i Tanzanii jest dla niego doświadczeniem domu oraz jeszcze głębszego wejścia w normalne życie, problemy, a także radości moich braci i sióstr spod równika.

Reklamy